11 Comments

  1. Dziękujemy za miłe słowa! Zagadnienia prawne związane z szeroko rozumianą pomocą społeczną, a w szczególności z funkcjonowaniem domów pomocy społecznej, nie należą do łatwych. Ustawy, w oparciu o które działają instytucje pomocy społecznej, nie regulują istotnych zagadnień kompleksowo, co sprawia, że osoby stosujące prawo w praktyce często borykają się z problemami interpretacyjnymi. Mamy nadzieję, że nasze szkolenia, które zawsze przygotowywane są na zamówienie konkretnego Klienta, pomagają rozwiać zgłaszane problemy!

  1. Dziękuję bardzo! Jak wiadomo problem ochrony danych osobowych nie dotyczy wyłącznie Domów Pomocy Społecznej, ale wszystkich podmiotów publicznych i prywatnych, w tym również podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, które gromadzą dane o obywatelach. Przypomnieć należy, że “w dniu 4 maja 2016 w Dzienniku Urzędowym UE L 119 zostały opublikowane oficjalne teksty następujących aktów prawnych składających się na reformę ochrony danych:
   1. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
   2. Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/680 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez właściwe organy do celów zapobiegania przestępczości, prowadzenia postępowań przygotowawczych, wykrywania i ścigania czynów zabronionych i wykonywania kar, w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylająca decyzję ramową Rady 2008/977/WSiSW
   Zgodnie z art. 99 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, rozporządzenie wchodzi w życie 20 dnia po publikacji w Dzienniku Urzędowym UE, a będzie stosowane od dnia 25 maja 2018 r. natomiast dyrektywa wchodzi w życie pierwszego dnia po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej” [1].

   Kancelaria Prawna Leader Lawyers w swoich szkoleniach uwzględnia zmiany jakie zostaną wprowadzone w drodze ww. aktów prawnych Unii Europejskiej.
   Osoby zainteresowane szkoleniem dotyczącym ochrony danych osobowych uwzględniającym zmiany unijne od dnia 25.05.2018 r. prosimy o kontakt http://www.kpll.pl/?page_id=57

   [1] http://www.giodo.gov.pl/1520147/id_art/9278/j/pl/ dostęp 06.11.2016 r.

 1. Polecam szkolenia KP Leader Lawyers, szczególnie te prowadzone przez mec.Kozłowską! (która nie tylko jest zawsze dobrze przygotowana, ale też ma prawdziwy talent dydaktyczny)

 2. You actually make it seem really easy together with your presentation but I in finding this matter to be really something that I feel I would by no means understand. It sort of feels too complex and extremely broad for me. I’m looking forward for your next publish, Ill try to get the cling of it! dkffakgkbeeg

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *