Ułatwienia dla branży turystycznej w dobie COVID-19

W związku z pandemią koronawirusa i zakazem przemieszczania się, a także obligatoryjnym zamknięciem hoteli ogromne straty ponosi branża turystyczna.

Aby złagodzić skutki krachu jaki niewątpliwie dotknął świadczeniodawców turystyczych przedłużone zostały terminy zwrotu wpłat w przypadku niemożności zorganizowania wydarzenia z powodu epidemii, a także wprowadzono vouchery na realizację imprezy turystycznej.

Przedłużenie terminu na zwrot wpłat klienta w przypadku niemożności zorganizowania wydarzenia z powodu epidemii (dot. organizacji wystaw i kongresów lub działalności kulturalnej, rozrywkowej, rekreacyjnej, sportowej, organizującej wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe) do 180 dni od rozwiązania umowy. Dziś jest to 14 dni.

Możliwość skorzystania przez klientów z voucherów na realizację imprezy turystycznej w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć impreza odwołana w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

Kancelaria Prawna Leader Lawyers przygotuje dla Państwa szczegółowe informacje odnośnie wprowadzonych zmian oraz wzory stosownych oświadczeń woli. Zachęcamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *