Październik miesiącem szkoleń w DPS

Jak co roku Leader Lawyers przygotowali bogatą ofertę szkoleń skierowaną do Domów Pomocy Społecznej i innych podmiotów zajmujących się szeroko pojętą pomocą społeczną. W październiku 2016 r. mieliśmy przyjemność przeprowadzić szkolenia w dwóch dolnośląskich DPS- ach.

Pierwsze z przeprowadzonych szkoleń w dniu 21.10.2016 r. dotyczyło praw i wolności mieszkańców DPS oraz przesłanek i procedury stosowania przymusu bezpośredniego. Drugie z kolei, które miało miejsce w dniu 27.10.2016 r., poświęcone zostało w całości ochronie danych osobowych w DPS.

Każde ze szkoleń składało się z części teoretycznej- wykładu i części praktycznej, która polegała na rozwiązywaniu przez osoby biorące udział w szkoleniu kazusów. Mimo, że za każdym razem czas szkolenia wynosił 4 godziny zegarowe słuchacze byli zainteresowani jego przebiegiem, co daje Nam motywację do przygotowywania kolejnych szkoleń i ulepszania swojego warsztaty szkoleniowca.

Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty szkoleń oferowanych przez Kancelarię Prawną Leader Lawyers!

11 komentarzy

  1. Dziękujemy za miłe słowa! Zagadnienia prawne związane z szeroko rozumianą pomocą społeczną, a w szczególności z funkcjonowaniem domów pomocy społecznej, nie należą do łatwych. Ustawy, w oparciu o które działają instytucje pomocy społecznej, nie regulują istotnych zagadnień kompleksowo, co sprawia, że osoby stosujące prawo w praktyce często borykają się z problemami interpretacyjnymi. Mamy nadzieję, że nasze szkolenia, które zawsze przygotowywane są na zamówienie konkretnego Klienta, pomagają rozwiać zgłaszane problemy!

 1. Brałem udział w szkoleniu i mogę je polecić wszystkim zainteresowanym i zaangażowanym w różne aspekty zarządzania danymi wrażliwymi.

  1. Dziękuję bardzo! Jak wiadomo problem ochrony danych osobowych nie dotyczy wyłącznie Domów Pomocy Społecznej, ale wszystkich podmiotów publicznych i prywatnych, w tym również podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, które gromadzą dane o obywatelach. Przypomnieć należy, że „w dniu 4 maja 2016 w Dzienniku Urzędowym UE L 119 zostały opublikowane oficjalne teksty następujących aktów prawnych składających się na reformę ochrony danych:
   1. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)
   2. Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/680 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez właściwe organy do celów zapobiegania przestępczości, prowadzenia postępowań przygotowawczych, wykrywania i ścigania czynów zabronionych i wykonywania kar, w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylająca decyzję ramową Rady 2008/977/WSiSW
   Zgodnie z art. 99 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, rozporządzenie wchodzi w życie 20 dnia po publikacji w Dzienniku Urzędowym UE, a będzie stosowane od dnia 25 maja 2018 r. natomiast dyrektywa wchodzi w życie pierwszego dnia po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej” [1].

   Kancelaria Prawna Leader Lawyers w swoich szkoleniach uwzględnia zmiany jakie zostaną wprowadzone w drodze ww. aktów prawnych Unii Europejskiej.
   Osoby zainteresowane szkoleniem dotyczącym ochrony danych osobowych uwzględniającym zmiany unijne od dnia 25.05.2018 r. prosimy o kontakt http://www.kpll.pl/?page_id=57

   [1] http://www.giodo.gov.pl/1520147/id_art/9278/j/pl/ dostęp 06.11.2016 r.

 2. Polecam szkolenia KP Leader Lawyers, szczególnie te prowadzone przez mec.Kozłowską! (która nie tylko jest zawsze dobrze przygotowana, ale też ma prawdziwy talent dydaktyczny)

 3. You actually make it seem really easy together with your presentation but I in finding this matter to be really something that I feel I would by no means understand. It sort of feels too complex and extremely broad for me. I’m looking forward for your next publish, Ill try to get the cling of it! dkffakgkbeeg

 4. Greetings! Very useful advice within this article! It is the little changes that make the most important changes. Many thanks for sharing! fegeabdegbdbffek

 5. I simply want to say I am beginner to weblog and seriously loved this web-site. Most likely I’m going to bookmark your blog post . You definitely have very good articles. Bless you for sharing your webpage.

 6. When someone writes an paragraph he/she retains the image of a
  user in his/her mind that how a user can know it. Therefore that’s why
  this paragraph is perfect. Thanks!

 7. My brother suggested I may like this blog.
  He was once entirely right. This put up truly made my
  day. You cann’t imagine simply how much time I
  had spent for this info! Thank you!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *