Ułatwienia dla branży turystycznej w dobie COVID-19

W związku z pandemią koronawirusa i zakazem przemieszczania się, a także obligatoryjnym zamknięciem hoteli ogromne straty ponosi branża turystyczna.

Aby złagodzić skutki krachu jaki niewątpliwie dotknął świadczeniodawców turystyczych przedłużone zostały terminy zwrotu wpłat w przypadku niemożności zorganizowania wydarzenia z powodu epidemii, a także wprowadzono vouchery na realizację imprezy turystycznej.

Przedłużenie terminu na zwrot wpłat klienta w przypadku niemożności zorganizowania wydarzenia z powodu epidemii (dot. organizacji wystaw i kongresów lub działalności kulturalnej, rozrywkowej, rekreacyjnej, sportowej, organizującej wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe) do 180 dni od rozwiązania umowy. Dziś jest to 14 dni.

Możliwość skorzystania przez klientów z voucherów na realizację imprezy turystycznej w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć impreza odwołana w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

Kancelaria Prawna Leader Lawyers przygotuje dla Państwa szczegółowe informacje odnośnie wprowadzonych zmian oraz wzory stosownych oświadczeń woli. Zachęcamy do kontaktu!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *