O utrudnieniach w obrocie nieruchomościami, czyli komentarz ekspercki adw. dr Małgorzaty Kozłowskiej dla TVP

Z dniem 01.01.2019 r. z mocy prawa dojdzie do przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. O potencjalnych problemach związanych z obrotem nieruchomościami po Nowym Roku w związku z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego we własność wypowiadała się adw. dr Małgorzata Kozłowska w wigilijnym wydaniu Faktów na TVP 3.

24.12.2018 r. w wigilijnym wydaniu Faktów ukazał się reportaż redaktora Marcina Monety pt. „Kolejka po zaświadczenia”. O komentarz ekspercki została poproszona adw. dr Małgorzata Kozłowska z Kancelarii Prawnej Leader Lawyers we Wrocławiu. Pani Mecenas w swojej wypowiedzi odniosła się do procedury przekształcenia oraz terminu wydawania zaświadczeń potwierdzających przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntu we własność, a także omówiła zagadnienie dotyczące wpisu prawa do księgi wieczystej.

Cały reportaż z udziałem adw. dr Małgorzaty Kozłowskiej dostępny jest na stronie internetowej https://wroclaw.tvp.pl/40571812/24122018

Zapraszamy do jego obejrzenia, a w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Kancelarią Prawną Leader Lawyers!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *